JAK JSEM SE DOSTALA K CESTOVÁNÍ

března 18, 2017

Ještě před dvěma lety jsem měla život, jaký asi většina z nás zná velice dobře. Do práce, z práce, uvařit, uklidit, vypít láhev vína či dvě a ráno zase nastartovat nové kolečko. Za rok 20 dní dovolené mnohdy s pracovním telefonem u ucha a oči přilepené na firemním mailu. Když vyšel státní svátek na pátek nebo pondělí bouchalo se šampaňské, když na čtvrtek nebo úterý, probíhaly tvrdé boje. Vítěz si mohl vzít volno v pátek/pondělí a měl celé 4 dny volno! V té době mi to přišlo naprosto normální, moje práce mne bavila a šla mi velice dobře. Chtěla jsem být nejlepší, nejuznávanější a mít nejvíc peněz. A žádnou dovolenou.

Vždyť přece hodně pracovat znamená být hodně úspěšný. Komu zbývá víc dovolené a má víc přesčasů je vítěz. Ani jsem tu dovolenou tehdy nepotřebovala, stačil mi pocit, že si můžu dovolit koupit tričko za tisícovku heč. Takhle hezky jsem si pár let žila. A najednou se vše začalo hroutit, potřeba vypnout byla čím dál tím větší, dostavila se frustrace, vyhoření, psycholožka. Ta se ovšem nedostavila ke mě, ale já k ní. Po pár vykecávacích, avšak k ničemu nevedoucích sezeních a několika marných pokusech o změnu v rámci oboru, jsem z něj nakonec úplně vypadla a postavila se za bar. Tak dobře mi dlouho nebylo, i když uznávám, že svou roli hrálo i množství vypitého alkoholu.

Jelikož jsem si chtěla odpočinout, nikoli se upít, začala jsem si reálně plánovat svou vysněnou cestu do Asie. Konkrétně mě lákalo Thajsko, Kambodža a Vietnam. Přiznávám, že mi pomohl i prodej bytu. V té době jsem si myslela, že na cestování potřebuji mít spousty peněz a neustále se užírala tím, že já je nemám a nikam se v životě nepodívám. Dnes už vím, že to byla hloupost, cestovat se dá i levně a určitě o tom budu také psát. Potřebovala jsem prostě nakopnout a to se podařilo. Poté už stačilo koupit letenky, naplánovat cestu, sbalit batohy a odletět směr Bangkok. Samozřejmě tak jednoduché to nebylo, první problém přišel hned na letišti u přepážky. To Vám povykládám zase příště. 

Moje cesta se uskutečnila a já se zamilovala. Do Asie, do cestování, do života. Od té doby jsem podnikla pár menších tripů a další měsíc v Thajsku. Celkem za posledních 12 měsíců 4 měsíce na cestách. Zkušenější cestovatelé se asi pousmějí, ale já jsem na sebe hrdá, jakou cestu jsem ušla a co všechno jsem dokázala. Ze všech cest mne ale prozatím nejvíc nakopla ta poslední měsíční do Thajska. Od návratu nemyslím na nic jiného, než na cestování, chodím na přednášky, plánuji další cesty a chtěla bych vidět celý svět. Občas si připadám jako regulérní šílenec, když zcela vážně uvažuji o tom, že budu v Nepálu sbírat lístečky na čajových plantážích, jen abych se někam podívala. Cestování mne prostě totálně pohltilo a já se nemůžu dočkat, až vyrazím na další cestu a splním si další sen. A Vy u toho můžete být se mnou!

Budu ráda, když můj blog bude nejen příjemným počtením a zdrojem informací, ale i motivací k tomu, žít si svůj život a plnit své sny. Protože sny se nemají jen snít, ale i realizovat.

Děkuji za pozornost a ať se Vám na mých stránkách líbí :-)

P. S. a tričko za tisícovku už si nikdy nekoupím, protože za tisícovku můžu mít dvě letenky, které můj život obohatí daleko vícYou Might Also Like

0 komentářů