NEDOTČENÝ KAMBODŽSKÝ RÁJ KOH RONG

dubna 18, 2017

Koh Rong mě uchvátil hned při příjezdu, nádherně čisté moře, bílý písek, příjemná restaurace u mola a naprosto jiná atmosféra, než jsme zažívali doteď. Jelikož zde v době naší návštěvy (r. 2016) nebyla ještě žádná silnice, jediná možnost, jak se dostat k našemu ubytování, je lodí. Domlouváme se s místním rybářem a za 20 dolarů se necháváme odvézt na Lonely beach k našemu ubytování. Pláž je opravdu “lonely”, široko daleko nic, jen jeden velký dům, menší chatka jako restaurace, pár lehátek a stolů, průzračné moře a neskutečně bílý písek s konzistencí sněhu. Příjemně vrže pod chodidly a já mám pocit, že jsem v ráji.

Ubytování za 50 dolarů na noc s miniaturní plesnivou koupelnou, do které chybí dveře, celkem šílenost :-D Platí se prostě za polohu. Majitel, Izraelec, který zde žije s rodinou místních, je ale super pohodový a místo tak krásné, že nad tím mávneme rukou. Ještě aby nebyl v pohodě, když ho neustále vidíme s jointem v ruce. Následujeme jeho příkladu a něco si od něj koupíme, zasloužíme si. Další tři dny si užíváme naprostého klidu, průzračného moře, bílého písku a kýčovitě krásných západů slunce. V noci se dá v moři pozorovat svítící plankton, neuvěřitelný zážitek plavat a přitom kolem sebe rozsvěcet miliony malých světýlek. Pro pozorování planktonu je nejlepší cca konec března, začátek duna, to se při pohybu lodí doslova rozsvítí celé moře, ale i na konci února se nám poštěstilo a mohli jsme si tak užít nezapomenutelný zážitek.

Ráda bych řekla, že jsme si užívali i skvělého jídla, ale bohužel, jídlo nic moc a po první večeři dostávám brutální průjem, který mne nepustí další 3 dny. Není se ani moc co divit, elektřina tu není, jen generátor puštěný na pár hodin denně a jako lednice slouží jeden velký box vysypaný ledem, ve kterém se skladuje vše od masa až po pití. Venku je přes 30° ve stínu, jaká asi myslíte, že může být teplota v boxu? Raději nevědět :-) Za chatkou s barem a kuchyní kopa odpadků, je docela evidentní, že hygiena je zde sprosté slovo. Hlavně, že je pohodička. Nezabírají mi ani jejich prášky, ani nemám možnost si někde koupit něco jiného k jídlu. Jsem vděčná, že jsem nepodlehla antiočkovací hysterii a mám očkování na žloutenku a břišní tyfus. Takže opravdu doporučuji očkování pečlivě zvážit a také do odlehlejších oblastí přibalit nějaké suché potraviny z obchodu. I přes neustálé běhání na záchod si ale pobyt zde nemůžu vynachválit, nedotčená příroda i život bez zbytečných konzumních vymožeností mne dokáže dostat ze všeho nejvíc.

V době naší návštěvy zde bylo ubytování pouze pro 8 osob, přes den většinou přijelo lodí pár lidí z okolních resortů. Vládla tady úžasná pohoda, relax a uvolněná atmosféra. Za rok od naší návštěvy ale přibylo pár bungalovů, na Koh Rongu se začínají budovat silnice a v plánu je i letiště. Pokud toužíte zažít panenskou krásu tohoto ostrova, je nejvyšší čas vyrazit.

Přístav na Koh Rongu...jsem v ráji!

V roce 2016 jediná možná cesta, jak se sem dostat

Ubytování uprostřed ničeho

Písek jako sníh a průzračné moře, to je Koh Rong
A pak že život je pes!

Tady nejde nebýt vysmátý a v pohodě

Pohoda pro malé i velké

Malý námořník

Dětství bez televize, mobilu a PC her...jen s rodinou na břehu moře

O osamělá zákoutí bez lidí není nouze

A o drinky taky ne, až se mi z toho rozmazaly fotky :-))You Might Also Like

0 komentářů