NEDOTČENÝ KAMBODŽSKÝ RÁJ KOH RONG

dubna 18, 2017

Koh Rong mě uchvátil hned při příjezdu, nádherně čisté moře, bílý písek, příjemná restaurace u mola a naprosto jiná atmosféra, než jsme zažívali doteď. Jelikož zde v době naší návštěvy (r. 2016) nebyla ještě žádná silnice, jediná možnost, jak se dostat k našemu ubytování, je lodí. Domlouváme se s místním rybářem a za 20 dolarů se necháváme odvézt na Lonely beach k našemu ubytování. Pláž je opravdu “lonely”, široko daleko nic, jen jeden velký dům, menší chatka jako restaurace, pár lehátek a stolů, průzračné moře a neskutečně bílý písek s konzistencí sněhu. Příjemně vrže pod chodidly a já mám pocit, že jsem v ráji.
Ubytování za 50 dolarů na noc s miniaturní plesnivou koupelnou, do které chybí dveře, celkem šílenost :-D Platí se prostě za polohu. Majitel, Izraelec, který zde žije s rodinou místních, je ale super pohodový a místo tak krásné, že nad tím mávneme rukou. Ještě aby nebyl v pohodě, když ho neustále vidíme s jointem v ruce. Následujeme jeho příkladu a něco si od něj koupíme, zasloužíme si. Další tři dny si užíváme naprostého klidu, průzračného moře, bílého písku a kýčovitě krásných západů slunce. V noci se dá v moři pozorovat svítící plankton, neuvěřitelný zážitek plavat a přitom kolem sebe rozsvěcet miliony malých světýlek. Pro pozorování planktonu je nejlepší cca konec března, začátek duna, to se při pohybu lodí doslova rozsvítí celé moře, ale i na konci února se nám poštěstilo a mohli jsme si tak užít nezapomenutelný zážitek.
Ráda bych řekla, že jsme si užívali i skvělého jídla, ale bohužel, jídlo nic moc a po první večeři dostávám brutální průjem, který mne nepustí další 3 dny. Není se ani moc co divit, elektřina tu není, jen generátor puštěný na pár hodin denně a jako lednice slouží jeden velký box vysypaný ledem, ve kterém se skladuje vše od masa až po pití. Venku je přes 30° ve stínu, jaká asi myslíte, že může být teplota v boxu? Raději nevědět :-) Za chatkou s barem a kuchyní kopa odpadků, je docela evidentní, že hygiena je zde sprosté slovo. Hlavně, že je pohodička. Nezabírají mi ani jejich prášky, ani nemám možnost si někde koupit něco jiného k jídlu. Jsem vděčná, že jsem nepodlehla antiočkovací hysterii a mám očkování na žloutenku a břišní tyfus. Takže opravdu doporučuji očkování pečlivě zvážit a také do odlehlejších oblastí přibalit nějaké suché potraviny z obchodu. I přes neustálé běhání na záchod si ale pobyt zde nemůžu vynachválit, nedotčená příroda i život bez zbytečných konzumních vymožeností mne dokáže dostat ze všeho nejvíc.

V době naší návštěvy zde bylo ubytování pouze pro 8 osob, přes den většinou přijelo lodí pár lidí z okolních resortů. Vládla tady úžasná pohoda, relax a uvolněná atmosféra. Za rok od naší návštěvy ale přibylo pár bungalovů, na Koh Rongu se začínají budovat silnice a v plánu je i letiště. Pokud toužíte zažít panenskou krásu tohoto ostrova, je nejvyšší čas vyrazit.

Přístav na Koh Rongu...jsem v ráji!

V roce 2016 jediná možná cesta, jak se sem dostat

Ubytování uprostřed ničeho

Písek jako sníh a průzračné moře, to je Koh Rong
A pak že život je pes!

Tady nejde nebýt vysmátý a v pohodě

Pohoda pro malé i velké

Malý námořník

Dětství bez televize, mobilu a PC her...jen s rodinou na břehu moře

O osamělá zákoutí bez lidí není nouze

A o drinky taky ne, až se mi z toho rozmazaly fotky :-))You Might Also Like

0 komentářů

MÁŠ DOTAZ? NEVÁHEJ A NAPIŠ :-)

Název

E-mail *

Vzkaz *

Asie (51) 6 měsíců v Asii (39) Sama na cestě (29) Thajsko (24) Vietnam (16) První velká cesta (15) Kambodža (8) Doprava v Thajsku (7) Evropa (7) Práce na cestách (7) Dobrovolnictví (6) Malajsie (6) Myanmar/Barma (6) Rozpočet Thajsko (6) Bangkok (5) Ha Giang north extreme motorbike loop (5) Na pár dní pryč (5) Vietnam na motorce (5) Workaway (5) Ko Chang (4) Koh Phayam (4) Langkawi (4) O cestování (4) Digitální nomádství (3) Doprava v Kambodže (3) Siem Reap (3) Vztahy na cestách (3) Angkor Wat (2) Atrakce Langkawi (2) Cat Ba (2) Cestovní pojištění (2) Dlouhodobé cestování (2) Ha Long bay (2) Irsko (2) Koh Rong (2) Kuala Lumpur (2) Moken sea gypsy (2) Nákup letenek (2) Německo (2) Phnom Penh (2) Plánování (2) Rady a tipy (2) Rezervace ubytování (2) Rozpočet Malajsie (2) Tetování Thajsko (2) Ao Nang (1) Athény (1) Ayutthaya (1) Bagan (1) Bago (1) Berlín (1) Bezpečnost (1) Budapešť (1) Cameron Highlands (1) China town Singapore (1) Cliffs of Moher (1) Copywriting (1) Death Railway (1) Doklady (1) Dublin (1) Dánsko (1) Flixbus (1) Galway (1) Ha Tien (1) Hanoi (1) Ho Chi Minh (1) Inle Lake (1) Kanchanaburi (1) Khao Sok (1) Ko Kood (1) Ko Kut (1) Ko Lanta (1) Ko Mak (1) Ko Ngai (1) Ko Samet (1) Ko Samui (1) Ko Wai (1) Kodaň (1) Krabi (1) Langkawi průvodce (1) Little India Singapore (1) Mandalay (1) Marina Bay Singapore (1) Mawlamyine (1) Maďarsko (1) Melaka (1) Most přes řeku Kwai (1) Moulmein (1) Myanmar/Barma základní informace (1) Penang (1) Perhentian islands (1) Phi Phi (1) Phu Quoc (1) Phuket (1) Prachuap Khiri Khan (1) Před nákupem letenky (1) Railay Beach (1) Ranong (1) Rayong (1) Rozpočet (1) Rozpočet Kodaň (1) Rozpočet Myanmar (1) Rozpočet Singapore (1) Saigon (1) Sapa (1) Sihanoukville (1) Singapore (1) Tam Coc (1) Trable při odletu (1) Vietnam nemocnice (1) Yangon (1) Yen Bai (1) Zamýšlení se (1) Řecko (1) Žitava (1) Životní změna (1)