NEJVĚTŠÍ ATRAKCE IRSKA - CLIFFS OF MOHER

června 06, 2017

Při další cestě do Irska jsem se chtěla podívat už trochu dál, než jen do Dublinu a jeho okolí.  Původní plán byl půjčit auto a udělat si okruh přes Galway, Limerick a Cork. Člověk míní, autopůjčovna mění. Jelikož půjčovny aut vyžadují platbu kreditní kartou, kterou nevlastním a už z principu ani vlastnit nehodlám, měli jsme s půjčením auta smůlu. S největší pravděpodobností by se tento problém dal nějak obejít, ale čím víc jsem nad tím přemýšlela, tím víc jsem docházela k tomu, že si chci udělat dovolenou a výlet a ne se stresovat řízením auta. Ačkoli se považuji za zkušeného řidiče, s řízením auta vlevo nemám absolutně žádné zkušenosti a přítel řidičák nevlastní. Takže bylo rozhodnuto, vsadíme na autobus a nějaký organizovaný výlet od místní cestovky.
Po krátké procházce Dublinem a vydatné irské snídani jsme zamířili autobusem do Galway. Autobus jsem sehnala přes společnost GoBus, jezdí z centra Dublinu i z letiště, dostanete se s nimi i do Corku a časů mají na výběr spoustu. Cena 46 euro za zpáteční lístek pro dvě osoby je na naše poměry celkem vysoká, ale Irsko prostě něco stojí a autobus je pořád levnější, než vlak. Vlakem by Vás cesta vyšla na několikanásobek, takže doporučuji spíš autobus. 
Jelikož se náš plán průběžně měnil, hledali jsme ubytování relativně na poslední chvíli a nabídka byla poměrně omezená. Nakonec se nám ale poštěstilo a podařilo se nám sehnat ubytování v soukromém apartmánu. Malý byteček pro dva na přespání úplně dostačující a navíc hned vedle hospoda, kde přítel dostal soukromou lekci a ochutnávku irských piv. To byl jeho asi největší zážitek z celého výletu, prostě chlap no :-))
Vzhledem k cenám v Irsku doporučuji shánět ubytování, kde máte k dispozici alespoň mikrovlnku a rychlovarnou konvici. Neochutnat full irish breakfast, čerstvé mořské plody a další dobroty irské kuchyně by byla škoda, ale pokud chcete dodržet nějaký rozpočet, asi se nebudete chtít stravovat 3x denně v restauracích. Irské supermarkety nabízejí potraviny o pár levelů vyšší, než ty naše, takže nákup hotového jídla v plastové krabičce není žádné gastronomické peklo a sendvič se salámem také ne. Pro představu kompletní snídaně v restauraci stojí kolem 8 - 10 euro/os, hlavní jídlo 10 - 20 euro/os za střední kategorii restaurace. Piva a cidery stojí v hospodách kolem 7 - 10 euro, v supermarketu 4 - 5 euro.
A teď už k samotným výletům. Přes cestovní agenturu sídlící přímo v Galway jsem nám již předem rezervovala výlety na Cliffs of Moher a Connemara a Cong. Cena byla 90 euro za oba výlety pro dvě osoby, což mi přišlo na irské poměry celkem v pohodě. Navíc cena výletů a autobusu do Galway vyšla v součtu stejně, jako půjčení auta. Oba výlety byly suprové, ten na Cliffs of Moher byl o dost víc plný, přeci jen je to jedna z největších atrakcí Irska. Druhý byl téměř privátní. Všechno doplněno výkladem řidiče, i když tedy na porozumění irské angličtině jsem se musela vážně hodně soustředit. Dost času při zastávkách, žádný stres a spěch, takže pokud chcete něco vidět a nechcete se stresovat velkým zařizováním, mohu jedině doporučit. 
Budu se opakovat, ale Irsko je nádherná země plná přátelských a přívětivých lidí, která rozhodně stojí za návštěvu. Více fotografií z výletu najdete v galerii na facebooku zde: fotoalbum Cliffs of Moher

Cliffs of Moher
Cliffs of Moher
Starých hradů je v Irsku nespočet
Galway

You Might Also Like

0 komentářů

MÁŠ DOTAZ? NEVÁHEJ A NAPIŠ :-)

Název

E-mail *

Vzkaz *

Asie (51) 6 měsíců v Asii (39) Sama na cestě (29) Thajsko (24) Vietnam (16) První velká cesta (15) Kambodža (8) Doprava v Thajsku (7) Evropa (7) Práce na cestách (7) Dobrovolnictví (6) Malajsie (6) Myanmar/Barma (6) Rozpočet Thajsko (6) Bangkok (5) Ha Giang north extreme motorbike loop (5) Na pár dní pryč (5) Vietnam na motorce (5) Workaway (5) Ko Chang (4) Koh Phayam (4) Langkawi (4) O cestování (4) Digitální nomádství (3) Doprava v Kambodže (3) Siem Reap (3) Vztahy na cestách (3) Angkor Wat (2) Atrakce Langkawi (2) Cat Ba (2) Cestovní pojištění (2) Dlouhodobé cestování (2) Ha Long bay (2) Irsko (2) Koh Rong (2) Kuala Lumpur (2) Moken sea gypsy (2) Nákup letenek (2) Německo (2) Phnom Penh (2) Plánování (2) Rady a tipy (2) Rezervace ubytování (2) Rozpočet Malajsie (2) Tetování Thajsko (2) Ao Nang (1) Athény (1) Ayutthaya (1) Bagan (1) Bago (1) Berlín (1) Bezpečnost (1) Budapešť (1) Cameron Highlands (1) China town Singapore (1) Cliffs of Moher (1) Copywriting (1) Death Railway (1) Doklady (1) Dublin (1) Dánsko (1) Flixbus (1) Galway (1) Ha Tien (1) Hanoi (1) Ho Chi Minh (1) Inle Lake (1) Kanchanaburi (1) Khao Sok (1) Ko Kood (1) Ko Kut (1) Ko Lanta (1) Ko Mak (1) Ko Ngai (1) Ko Samet (1) Ko Samui (1) Ko Wai (1) Kodaň (1) Krabi (1) Langkawi průvodce (1) Little India Singapore (1) Mandalay (1) Marina Bay Singapore (1) Mawlamyine (1) Maďarsko (1) Melaka (1) Most přes řeku Kwai (1) Moulmein (1) Myanmar/Barma základní informace (1) Penang (1) Perhentian islands (1) Phi Phi (1) Phu Quoc (1) Phuket (1) Prachuap Khiri Khan (1) Před nákupem letenky (1) Railay Beach (1) Ranong (1) Rayong (1) Rozpočet (1) Rozpočet Kodaň (1) Rozpočet Myanmar (1) Rozpočet Singapore (1) Saigon (1) Sapa (1) Sihanoukville (1) Singapore (1) Tam Coc (1) Trable při odletu (1) Vietnam nemocnice (1) Yangon (1) Yen Bai (1) Zamýšlení se (1) Řecko (1) Žitava (1) Životní změna (1)