RELAX U JEZERA, MYSTICKÝ HRAD A MOJE ZKUŠENOST S FLIXBUSEM

září 27, 2017

Přiznám se, že ještě před půl rokem jsem neměla ani tušení, kde se nachází Žitava. Možná v Polsku, tipla bych si. Těsně vedle, Žitava neboli německy Zittau je malé městečko na pomezí Německa, Polska a Česka. Na výlet sem bych nepřišla nebýt akce společnosti Flixbus, která zaváděla nové trasy a jízdenka tak stála pár korun. Řekla jsem si proč ne, napsala kámošce, koupila lístky a za týden se jelo.

Za necelé tři hodiny jsme byly na místě a po snídani na pěkném náměstí jsme se vyrazily ubytovat. Ubytování jsem nechala dost na poslední chvíli, pořád jsem čekala, jestli se něco nezlevní. Nezlevnilo, takže jsme vzaly zavděk tím nejlevnějším, co bylo a zabookovaly ubytování v Apart Zittau přes Hostelworld. A byla to fakt paráda, myšleno tím nejironičtějším způsobem. Ve zkratce: majitel nepřítomen a nikdo o naší rezervaci nic nevěděl, půl hodina napjatého čekání, vevnitř nefunkční topení a to nejlepší nakonec - kuchyň plná spousty malých mrtvých švábů. Pár jich bylo i v koupelně a pokojích. Aspoň že jsou mrtví. Příhodný okamžik připomenout si kamarádky oblíbené heslo "cestování není o penězích, ale o odvaze". Ve finále na přespání na jednu noc to stačilo a nic nás nesežralo. Pro skupinku 4 lidí úplně super ubytování, dva pokoje, mini obývák, kuchyň koupelna. Jen vymést ty šváby no :-D

Nehodlaly jsme se zdržet více, než bylo nutné a raději jsme vyrazily k jezeru. Tedy nejdříve do Kauflandu na nákup vína, bez vína by relax nebyl relaxem. Navíc bylo potřeba zapomenout na ty malé potvory, které nám leží v kuchyni. Ten den už jsme nechtěly dělat nic jiného, než odpočívat, relaxovat a užívat si přicházejícího jara a tepla.V Žitavě moc barů nenajdete, ale kdo hledá a chce se pobavit, tak najde. Jít spát střízlivé mezi hromadu švábů se nám úplně moc nechtělo. Podařilo se a tak jsme ráno vyrazily s lehkou kocovinou do města Oybin, kde jsme chtěli navštívit Oybin Castle. Ze Zittau se sem dostanete vlaky i autobusy, specialitou a zajímavostí asi hlavně pro menší návštěvníky, je možnost jet parním vláčkem. Na mapách je vyznačena lanovka nahoru na hrad, k té jsme se celé natěšené vydaly, šlapat pěšky se nám zrovna dvakrát nechtělo. Lanovka je už ale hodně dlouho nefunkční, takže pěkně šlapat do kopce, sbohem kocovino!


Díky pěšímu výstupu od původní lanovky se nám naskytl krásný výhled na hrad. Hrad působí opravdu monumentálně a zvláštně tajemně. Kopec nám dal trošičku zabrat, takže následovalo občerstvení a vydatný oběd s parádním výhledem do údolí.Pak už jsme jen prolézaly hrad a všechna jeho zákoutí. Hrad je opravdu velice rozlehlý a obrovský, působí monumentálním a tajemným dojmem. Ze všech koutů tu dýchá zvláštní starobylá atmosféra, která je ještě umocněná hřbitovem umístěným vedle hradu. 


Pomalu nadešel čas na cestu zpátky do Žitavy, odkud nám jel autobus do Prahy. Ještě poslední procházka městem, poslední večeře a jde se na nádraží. Odkud nás po půl hodině vyhodí s tím, že se budova zavírá. Skvělé, prší, venku je zima a z Flixbusu píšou, že autobus bude mít 15 minut zpoždění. Naštěstí po 15 minutách přijíždí autobus a za chvíli už příjemně unavené pospáváme na cestě do Prahy. Byl to fajn výlet, který můžu jen doporučit, ať už na jaře, v létě nebo na podzim

Tady přichází místo na slibovanou zkušenost s Flixbusem. Jelikož se jedná o společnost, která na náš trh teprve přichází a rozvíjí se, nemusí být vždy vše úplně vychytané a objevuje se dost negativní kritiky. Já osobně mám zkušenosti jedině pozitivní, proto trochu cítím potřebu se vyjádřit a pochválit. Jela jsem s touto společností několikrát (2x Berlín, Budapešť, Žitava) a nikdy nebyl nejmenší problém. Ano, z Budapešti a z Žitavy bylo zpoždění, ale to se při zácpách a špatné dopravní situaci stane naprosto každému. Vítám každou konkurenci zavedeným společnostem, protože jedině konkurence dokáže zlepšovat služby.  Za mě palec nahoru a rozhodně budu využívat i nadále.

You Might Also Like

0 komentářů