CO ZAJÍMAVÉHO NAVŠTÍVIT NA LANGKAWI, KDE SE DOBŘE NAJÍST A NAPÍT A NA KOLIK MĚ VYŠEL MĚSÍC V MALAJSII

prosince 13, 2017

Většina lidí si pro svojí exotickou dovolenou v Asii vybere Thajsko, Bali, někdo možná Vietnam, Kambodžu či Barmu nebo stále populárnější Filipíny. O Malajsii jsem se toho ale před mojí cestou na českých cestovatelských stránkách moc nedočetla. Myslím si, že je obrovská škoda tuhle zemi vynechat, tak Vám z ní chci představit zase další kousek. Už jste si mohli přečíst články o Kuala Lumpuru, Melace a Cameron Highlands nebo o tom, jak jsem začala na Langkawi s workaway. Dneska Vám představím hlavní atrakce Langkawi a na závěr se můžete dočíst, kolik mě stál celý měsíc v Malajsii a jaké tady můžete očekávat ceny. 

Sky cable car + Sky bridge:

Myslím, že tuhle atrakci atrakci nemusím nijak dlouze představovat, fotografie hovoří za vše. Jednoduše úchvatné výhledy na celý ostrov a jeho okolí, kterým předchází trochu adrenalinová jízda lanovkou. Cena na konci článku v rozpočtu.


Langkawi Sky bridge

Langkawi Sky bridge view

Langkawi Sky cable car


Vodopády:

Vodopádů najdete na Langkawi spoustu, ale zaručeně nejhezčí jsou Durian Perangin Waterfall. Na motorce se dostanete až k jejich začátku a pak už Vás čeká jen krátká procházka džunglí podél vodopádů. Krátká, ale do kopce, takže na konci Vám bude zaručeně slušné horko. Koupání pod vodopády pak bude velice příjemnou a osvěžující odměnou za výšlap. Vstupné se neplatí žádné.

Durian Perangin Waterfall

Durian Perangin Waterfall

Durian Perangin Waterfall

Durian Perangin Waterfall

Pláže:

Langkawi má spoustu pláží, ale nejzásadnější jsou tyhle dvě: Cenang beach a Tanjung Rhu beach. Cenang beach a ulice vedoucí podél ní nabízí spoustu možností na jídlo, nákupy, zábavu, večerní procházky podél pláže a relax v některém z barů. Na Cenang beach bych se asi nekoupala, moc mě to na koupání nelákalo, ale na večerní drinky a procházky je to super místo. Za hezkým koupáním se vydejte na Tanjung Rhu beach. Ta úplně nejlepší část pláže se skrývá až na úplném konci silnice a je zároveň nejhezčí pláží ostrova.

Cenang beach Langkawi

Cenang beach Langkawi
Tanjung Rhu beach Langkawi

Tanjung Rhu beach Langkawi

Kde nakoupit, dobře se najíst a napít:

Celé Langkawi je duty free zóna, takže zde najdete spoustu obchodů s levným alkoholem, cigaretami, čokoládou, parfémy, kabelkami i jiným zbožím. Pro nákup v duty free je potřeba se vždy prokázat pasem nebo občanským průkazem, doporučuji spíš pas, občanku mi v jednom obchodě nevzali. Pas nemusí být originál, stačí kopie v telefonu.
Restaurace a jídlo, jedna z mých nejoblíbenějších činností :-) A v Langkawi jsem si jí náležitě užívala, snad nikdy se mi nestalo, že bych tady měla špatné jídlo. Z těch "lepších" restaurací doporučuji Orkid Ria Seafood Restaurant, Yasmin Syrian restaurant, Thirstday bar, Yellow beach café. Z těch lokálních Hainanese chicken v Kuah, Jom Ikan Bakar kousek za letištěm, Bella restaurant na Cenang road, naproti přes ulici směrem doleva (když stojíte čelem k pláži) je stánek, kde dělají úžasný Nasi Lemak, Nasi Dagang Pak Malau u Makam Mahsuri a všechno ostatní kolem muzea Makam Mahsuri, Melur Cafe (nenechte se zmást názvem, mají naprosto úžasné mořské plody). Obecně - dobré jídlo tady najdete snad všude, ale nejlíp uděláte, pokud sednete na motorku a vyrazíte do lokálních vesnic objevovat místní život i jídlo.
Barů je kolem Cenang beach spousta, za mě nejoblíbenější Ah Chong beach bar and café (vedle Langkawi Scuba), menší, super na klidnější večer při drinku, Kalut bar s bezva poležením na fatboyích, Thirstday bar pokud máte chuť být trochu víc nóbl a Sunba retro bar Langkawi pokud chcete pařit až do rána.


Lokální restaurace u Makam Mahsuri, naproti tržnici

Hainanese chicken

Výborné Nasi Lemak u stánku naproti Bella restaurant, cena 25 Kč

Nasi Dagang Pak Malau

Jídlo z lokální restaurace naproti Makam Mahsuri

Ústřice v Orkid Ria 

Zákusky v Thirstday bar

Trochu změna v Yasmin Syrian restaurant

Lokální jídelna naproti Makam Mahsuri, restaurace typu "naber si co chceš" rozhodně doporučuji

Jídlo z "naber si co chceš", grilovaný lilek, dva druhy ryby, cena 25 Kč včetně pití.

Oblíbená snídaně Roti Canai v Bella restaurant. Za 10 Kč včetně kafe.

Langkawi je super místo s úžasně příjemnými a ochotnými lidmi, skvělým jídlem a parádně relaxační atmosférou. Například když jsem párkrát zastavovala s motorkou, abych koukla do mapy, pokaždé u mne někdo místní zastavil s dotazem, jestli se mi něco nerozbilo a nepotřebuji pomoct. 
Pokud jsem Vás dostatečně nalákala, ale stále se neodvažujete někam vyrazit sami, je možné se se mnou na Langkawi potkat od února do konce dubna minimálně, po předchozí domluvě samozřejmě. Při ubytování v resortu Kawah Padi Garden villa, kde budu pracovat, jsem Vám k dispozici a ráda poradím se vším, co budete potřebovat. Navíc při registraci přes tento odkaz dostáváte slevu na první ubytování přes airbnb 725 Kč. Resort je malý, rodinný, uprostřed rýžových polí vedle lokální vesnice a úchvatnými výhledy na okolní hory. Perfektní místo pro ten správný dovolenkový relax. Všechny pláže a atrakce v dosahu 20 - 30 minut jízdy na motorce. A pokud by Vás Langkawi náhodou začalo nudit a zatoužili jste po Thajsku, můžete se odsud do Thajska přepravit lodí. Nebo si třeba jen udělat jednodenní výlet na thajské ostrovy.
Pozn.: moje práce a tudíž i nabídka doprovodu na Langkawi nejsou aktuální, mohu vás ale spojit s místními.

Na závěr slibovaný rozpočet. Vypisuji si zvlášť jídlo, alkohol, cigarety, ubytování, oblečení, kosmetiku, dopravu, taxíky, výlety...no prostě všechno, ať máte opravdu důkladný přehled o tom, kolik takový výlet může a nemusí stát. V rozpočtu není půjčovné motorky, tu jsem měla zdarma. Obyklá cena je 30 ringgitů na den. Všechny ceny uvádím v ringgitech, na české koruny se dostanete, když si částku vynásobíte 5x. Cenu mi výrazně snížila práce za ubytování a základní stravu, kterou jsem měla na Langkawi přes stránky workaway (více v článku zde).
Slušnou porci jídla pořídíte na Langkawi od 25 Kč, snídaně od 10 Kč (Roti Canai), cigarety místních značek za 10 Kč, pivo v duty free 10 Kč, na pláži kolem 40 Kč, koktejly na pláži od 100 Kč, víno od 60 Kč, celá láhev v duty free kolem 200 Kč, 3 km jízdy taxíkem 25 Kč (doporučuji využívat uber nebo grab). Naopak dražší bylo ubytování se střešním bazénem v Kuala Lumpuru nebo vstupy na některé atrakce v Kuala Lumpuru či Langkawi. Celkově mě ale Malajsie překvapila, protože byla o dost levnější než jsem čekala a o dost levnější než třeba Thajsko.

Video z Langkawi najdete zde.

Podrobný rozpočet za 35 dní v Malajsii:


SIM karta 50 RYM


Melaka:


Doprava, výlety: cesta sem 47 MYR, taxi na hotel a 20 MYR
Ubytování: 2 noci vč. snídaně 38 MYR
Strava: 39 MYR
Alkohol: 0 MYR
Cigarety: 15,5 MYR


Kuala Lumpur:


Doprava, výlety: 100 MYR (bus do a z KL, taxiky, MHD)
Vstupné: 105 Menara tower
Ubytování: 440 MYR (apartmá se střešním bazénem)
Strava: 20 MYR
Alkohol: 14 MYR
Cigarety: 34,5 MYR
Drogerie: 14 MYR


Cameron Highlands:


Doprava, výlety: 50 MYR výlet po okolí
Ubytování: 90 MYR
Strava: 94 MYR
Alkohol: 20 MYR
Cigarety: 23 MYR


Langkawi


Doprava, výlety: 94 MYR cesta sem, 70 SkyCab a SkyBridge, 43 taxíky, 5 parkování
Ubytování: 0
Strava: 161 MYR
Alkohol: 523 MYR
Cigarety: 158 MYR
Oblečení a kosmetika: kabelka a gumička 17 MYR, 20 MYR šampon a tampony, 50 MYR podprsenka, 15 MYR brýle, 6 MYR lak na nehty

Malajsie celkem za 35 dní 2 376 MYR, na naše 12 709 Kč.

You Might Also Like

0 komentářů