3 HOLKY, 2 TÝDNY A 1 THAJSKO - ČÁST DRUHÁ KO LANTA, VYJÍŽĎKY NA MOTORCE, PLÁŽE, JESKYNĚ I VODOPÁDY

března 08, 2018

Život v plavkách, bez bot, s větrem ve vlasech na motorce a se zrníčky písku všude možně. K tomu teplo, sluníčko, moře, pláže, přátelé a dobré jídlo. Dokonale namíchaný koktejl s názvem "perfektní dovolená". A my jsme si tenhle koktejl opravdu vychutnaly. Holky byly na dovolené a já jsem se tomuhle dovolenkovému stylu s radostí přizpůsobila. Zařizování všeho na vlastní pěst jsem na chvíli zanechala a svěřila se do rukou hotelových recepčních. Kdo se bojí jet do Thajska bez cestovky, věřte tomu, že je to jednodušší, než si jít koupit u nás rohlík. Na letišti, na ulici, v hotelích i zapadlých uličkách najdete transporty do všech nejnavštěvovanějších míst Thajska. Stačí jen ukázat prstem, vybrat si a zaplatit. Pak si pro vás přijedou k hotelu a vysadí vás u dalšího. 

Z Krabi na Ko Lantu jsme jely cca 4 hodiny, záměrně jsme vybíraly místa blízko u sebe, aby si holky užívaly dovolenou a ne přejezdy. Ubytované jsme byly v resortu Lanta Nature Beach resort, který byl umístěný přímo na pláži a disponoval i bazénem. Pokud už mám někde platit za něco víc, než hostel, chci vždycky bazén. Zaplavu si v něm líp, než v moři a není nic lepšího, než ráno vylézt z bungalovu, skočit do bazénu a pak si vychutnat snídani. Zbytek dne po příjezdu už jsme věnovaly jen pospávání na pláži, relaxu a jídlu. Akčnější jsme začaly být až další dny.


Lanta nature beach resort, parádní ubytování s bazénem a u moře, v části Khlong Nin, kousek dál od nejrušnější části Ko Lanty, ideální pro klidnou dovolenou

Ko Lanta, den první:

Diskuze o půjčení motorky probíhaly ještě před příjezdem holek. Lucka si byla jistá, že řídit nebude. Já jsem si byla jistá, že tři to na jedné motorce nedáme. Zuzka si nebyla jistá, jestli řízení zvládne. Všechny tři jsme si byly jisté že půjčení auta je drahé a taxíky stejně tak. Jsme ale všechny tři statečné a šikovné, takže Zuzka zkusila řídit a šlo to, Lucka sebrala odvahu a sedla si za mě a já sebrala odvahu a obě nás odvezla. Ona to totiž není sranda. Do té doby jsem jezdila jen sama a jakmile si za Vás sedne někdo další, hned se vám změní úplně všechno, na co jste si do té doby zvykli. Určitě ale stojí za to motorku půjčit a řízení si zkusit, Ko Lanta je na učení ideální. Až na pár úseků je silnice rovná a bez prudkých zatáček. A ten neuvěřitelný pocit svobody a volnosti, který vám jízda dá, je k nezaplacení! Můžete si zastavit, kde se vám zrovna líbí a na jak dlouho chcete. Projely jsme se až na jih, do Národního parku a cestou si daly pár zastávek na plážích. Sjezd do Národního parku byl zátěžová zkouška brzd motorky i mých svalů na rukou. Když jsem zvládla tohle, dám už všechno. A Národní park byl odměnou. Upravený park, krásná pláž i nature trail z jehož začátku je úžasný výhled na zátoku. A všude přítomné drzé opice, dávejte si pozor na batohy! Cesta do kopce zpátky byla opět zátěžovou zkouškou motorky, tlačily jsme i očima :-D Když vás po cestě přepadne hlad, zastavte se v restauraci nad Bamboo Bay, vaří tady výborně....a ten výhled, prostě ráj. Večer už jsme zvládly jen jeden drink na pláži a naprosto vyřízené odpadly spát.

Nui Bay, menší pláž schovaná mezi útesy, krásná průzračná voda

Ko Lanta National park a všudypřítomné drzé opice

Ko Lanta National Park, pohled z Nature trail

Bamboo bay, další parádní pláž a super výhled z restaurace nad ní

Ko Lanta, den druhý:

Druhý den bylo trošku zataženo, tak jsme místo pláží vyrazily do Old Townu. Řízení už šlo všem skvěle, takže jsme si užívaly jízdu a pozorování života místních podél silnice. Old Town je, jak už název napovídá, stará část Ko Lanty, kde najdete klasické domky na vodě, spoustu obchůdků a restaurací. Moc příjemné městečko. Jeden z nápadů bylo, nechat se odvézt lodí na protější ostrov, ovšem cena, kterou nám místní rybář nabídl za odvoz byla nehorázně napálená. Na řadu přišel druhý plán, návštěva vesnice, kde žijí "sea gypsy". Nebylo to úplně takové, jak jsem si od takové vesnice představovala, ale i cesta je cíl a vyjížďky na motorce patří k jedněm z nejlepších zážitků vůbec. A po cestě zpátky jsme zase potkali restauraci se super výhledem na moře a skvělým jídlem. Na zbytek dne se nám vyjasnilo a tak jsme si mohly dát zasloužený odpočinek na pláži :-)

Ko Lanta Old Town

Ko Lanta sea gypsy village

Ko Lanta sea gypsy village

Ko Lanta sea gypsy village

Ko Lanta, den třetí:

Třetí den byla Lucka trochu unavená (krycí název pro sračku, kdo jí neměl, nebyl v Asii) a tak jsme se Zuzkou vyrazily sami. Cílem byl vodopád Khlong Jark Waterfall a pláž Khlong Jak Bay. Na motorce se dá zajet až k parkovišti před vodopády, odkud je to pak cca půl hodinky pěšky. "Silnice" je ale nezpevněná, plná výmolů a louží, kdo nemáte s řízením dost zkušeností, nechte raději motorku dole. Cesta k vodopádům byla ze začátku v pohodě, pak byl terén trochu horší a Zuzka unavená, přeci jen předchozí dny, ač se to nezdá, byly dost náročné. Zuzka se vrátila a já pokračovala dál sama. Přišla jsem ve správný okamžik, rodinky s dětmi se zasekly u jeskyně, která nebyla úplně nic extra a já tak měla možnost se v jezírku pod vodopádem vykoupat sama. Se Zuzkou jsme se měly sejít na začátku cesty. Asi jsem zase poslouchala kolenem, nebo jsme se špatně domluvily, nebo jsem prostě úplně blbá :-D A navíc slepá. Došla jsem k parkovišti motorek a Zuzka nikde. Dala jsem si cígo a že počkám jestli se někde objeví. Nikde nikdo. Hm asi jsme se špatně domluvily, jedu dolů, na rozcestí. Zuzka nikde. Tady už jsem dost znervózněla, protože jsem věděla, že si stěžovala, že se jí motá hlava. Signál na net ani volání tu nebyl. Co budu sakra do hajzlu dělat? Snad se jí nic nestalo! Dostala jsem docela do stresu, takže se mi podařilo zabouchnout si klíče od motorky v úložném prostoru vevnitř. Neptejte se mě, jak se mi to podařilo. Naštěstí Thajci mají hubené ruce. Neobešlo se to bez hromady smíchu. No aspoň něco tady je vtipného. Mě moc do smíchu nebylo. Musela jsem se vzdálit někam, kde byl signál a pokoušela se kontaktovat Zuzku. Bohužel marně. Naštěstí se za deset minut objevila! Neskutečně se mi ulevilo. Poučení zní: pokud půjdete s někým někam a rozdělujete se, domluvte si pořádně místo setkání! Zbytek dne jsme strávily jak jinak než poleháváním na pláži a večerním drinkem v baru. Tři dny utekly jako nic a nás čekal den poslední.

Ko Lanta Khlong Jark waterfall

Jedno z mých nejoblíbenějších jídel - green curry - určitě zkuste!

Ko Lanta Khlong Jak bay

Ko Lanta Bamboo bay, další z úžasných pláží

Západ slunce po cestě zpátky, jízda na motorce podél pobřeží při západu slunce je absolutní pecka!

Ko Lanta, den čtvrtý:

Na poslední dny si holky zaplatily výlet po severní části ostrova, kolem mangrovů a na ostrov Ko Talabeng. Vrátily se moc spokojené a doporučují. Výlet si zařídíte buď v hotelu na recepci nebo v jakékoli agentuře na ulici. Já jsem měla potřebu být malinko akčnější a tak jsem vyrazila k Tiger Cave. Začalo to úplně parádně, projížďka na motorce podél pobřeží, chlapeček, co na mě od chatrče řve slůvka, která někde slyšel v televizi a právě se je rozhodl použít, takže I LOVE YOUUUUUUU....ano dojalo mě to, takže na něj řvu zpátky I LOVE YOU TOOOOOO! Prostě made my day :-) Placení vstupného už mě tak nedojalo, ale co už. Babka se ještě dost diví, že jdu sama. No a? Za chvíli jsem pochopila proč. Jsem tu sama. Zase sama v džungli. Maps.me se moc nechytá a já si nejsem jistá, jestli jdu správně. Cesta je dost mokrá a klouže. Komárů a jiné havěti asi miliarda. A ano, krém s 80% DEET určený pro tyto případy si hoví v mém báglu na resortu. Pak cesta končí. Přede mnou je potok a hromada šutrů. Nějaká další cesta v nedohlednu. Chvíli tam tak stojím a přemýšlím jestli chci být zase sráčem. NECHCI! Takže to přelezu. Kousek se brodím potokem a pak narazím na cestu. Hurá. Aha nějakej člověk co tu něco kutá v džungli. To mi zrovna moc odvahy nepřidává. A zase konec cesty, prolízačka přes kameny, další divnolidi, spousta mých divnomyšlenek a....a nakonec si to začnu docela užívat, hrdá na sebe, že jdu dopředu a ne zpátky. Před jeskyní samozřejmě chvíli zaváhám, jestli jít dovnitř, sráč uvnitř mě se znovu ozývá, ale pak ho zaplaším a jeskyni si pěkně prolezu. Je to tu nádherný! Cesta zpátky vypadá úplně jinak, než cesta tam, ale to už mě nerozhodí a neohroženě se vydávám zpět i s koupačkou v mini jezírku na potoce. Když vylezu z džungle a podívám se na svoje nohy, hrkne to ve mě. PIJAVICE. Svině klouzavý. Nevím, kde se vzaly, celou dobu jsem se dost kontrolovala. Jak ráda bych tady teď měla nějakýho chlapa, abych mu mohla předvést parádní hysterický záchvat, ať ty svině ze mě sundá. Ovšem nikdo tu není, tak se zase během pár vteřin uklidním, sundám ty potvory a jde se dál. Vyplýtvala jsem na ně všechnu vodu a potřebuji další. Babka u vstupu chrápe, no stress, obsloužím se sama. Myslím, že dostala víc, než kdyby byla vzhůru a mohla jsem s ní smlouvat. Kousek dál ještě dokupuji colu, abych doplnila energii, v obchodě další ušmudlané děti s vykulenýma očima, bože jak já je miluju. Moje euforie ze zvládnutého výletu nezná mezí. Za odměnu si jedu koupit šaty, které jsem si vyhlídla v Old Townu, dám si parádní oběd a pak už jedu zpátky. Vrátit motorku, zajít na poslední večeři, poslední drink a zabalit se na cestu na Ko Ngai.

Cestou necestou k Tiger Cave...proč je tam to slůvko tiger? Zase ty moje psycho myšlenky :-D

Tiger Cave, je to tu nádherný!

Ko Lanta Tiger Cave

Na video z Ko Lanty se můžete mrknout tady: video Ko Lanta

Rozpočet Ko Lanta na 5 nocí/1 osoba/cena v bahtech:


Doprava, výlety: 350 cesta sem + 920 motorka, vstupy, benzín (motorka se obvykle na Ko Lantě půjčuje všude za 250/bahtů den, stačí se ale trochu poptat a můžete ji mít i levněji, zvlášť pokud si ji půjčíte na víc dní)

Ubytování: 4 670
Strava: 1 915
Alkohol: 1 110
Cigarety: 1 120
Oblečení a kosmetika: 350 náušnice, tričko

Celkem: 10 435 bahtů, 6 783 Kč

Pokud se Vám článek líbil, sdílejte a šiřte dál, v případě dotazů k Thajsku ráda pomohu a poradím.


You Might Also Like

0 komentářů