JAK JSEM SE V BANGKOKU NAKAZILA SVOBODOU A JAK DOPADL MŮJ NÁVRAT NA LANGKAWI?

března 28, 2018

Sedím si ve vlaku z Kanchanaburi do Bangkoku, celá ubrečená, že jsem musela odjet a hlavou se mi honí miliarda myšlenek. Za tři dny bych měla odletět zpátky na Langkawi. Tam, kde se mi strašně líbilo, kde mám domluvenou práci, odkud bych mohla podnikat výlety do celé Asie a v klidu si tam chvíli žít. Jenže. Nechce se mi. Miluju Thajsko. Definitivně. Už když jsem z něj loni odjížděla po měsíční dovolené, byla pro mě myšlenka opuštění Thajska nesnesitelná. Nikoho asi nepřekvapí, že jsem to tenkrát obrečela.


Langkawi pro mne bylo jakýmsi prvním záchytným bodem na mé cestě. Byla jsem tady hned ze začátku, kdy jsem se ještě jako sólo cestovatelka cítila nejistá a potřebovala jsem nějakou oporu a podporu. A té se mi tady během měsíčního pobytu dostalo vrchovatě. Díky lidem, které jsem tu potkala, jsem se tu cítila jako doma a všem jsem jim za to nesmírně vděčná. A opravdu doteď Langkawi cítím jako druhý domov, místo, kam se budu vždycky ráda vracet. Když jsem slibovala, že se vrátím, opravdu jsem se vrátit chtěla. Po měsíci v Thajsku ale vše nabralo jiný směr...

...jak to nakonec dopadlo? Kdo četl moje starší články, už ví, kdo ne, dozví se na konci :-)

Pozorování života na ulici - můj nejoblíbenější způsob poznávání

Vylezla jsem z vlaku do smogového oparu, odehnala dotírající taxikáře a zavolala si Uber. Na MHD dneska nemám morálku. A Bangkok taky není zrovna moje srdcovka, spíš nutné zlo při přestupu. Takže jak si to tady udělat hezký? Rezervovat luxusní hotel s bazénem na střeše v China town, potkat se s kámošema a LEHCE zapařit. Co taky jinýho v Bangkoku že jo. Na recepci oznamuji, že druhý den ráno přijede kamarád. Následuje výslech ze strany recepce jestli je to kamarád, přítel, milenec, manžel nebo co to jako má být. WTF?! Dřív, než recepčního sjedu, co je mu do toho z něj naštěstí vyleze, že se ptá kvůli postelím. Znatelně se mu uleví, že je chci zvlášť, manželských má očividně nedostatek. Vyperu prádlo, rozvěsím ho po celém pokoji, který na tyhle záležitosti evidentně není vybavený, poválím se v měkké posteli a voňavých bílých peřinách - jo tohle si musím užít, protože bůhví, kdy to zase zažiju. Ani jsem v tu chvíli netušila, jak blízko jsem pravdě. Zavolám si s rodiči, které ubezpečím, že je všechno super skvělý, přeci je nebudu stresovat že ano. 

Hotel Royal Bangkok China town a úchvatný výhled z něj
A už si sedím s ginem a tonicem u střešního bazénu, kecáme s Blankou a Márou a všechno je zase super a skvělý. Na večeři zajdeme kousek od hotelu do naprosto skvělé restaurace. Estetický zážitek z interiéru žádný, sedíme na smradlavý ulici, ale jídlo tu mají výborné. Pokud se budete chtít suprově najíst, stoupněte si čelem k hotelu Hotel Royal Bangkok China town a dejte se do prava. Za chvíli narazíte na rohovou čínskou restauraci. Poznáte ji jednoduše - malé plastové stoličky a skládací stoly na chodníku a úplně narváno. Záruka kvality. Po večeři následuje hledání hospody maskované za prohlídku večerního Bangkoku. Nakonec narazíme na jednu lokální restauraci, která vypadá tak hrozně, že se nám tu okamžitě zalíbí. Tady rozhodně nejsem naposled. Všichni jsme unavení a tak po pár pivech odcházíme odpadnout do bílých peřinek. Den nabitý širokou škálou emocí je za mnou.

Při hledání hospody jsme narazili na super lokální restauraci. Nebojte se a vyzkoušejte jídlo z ulice! 
Ráno mě budí telefon z recepce. Váš kamarád je tady, přijďte dolů. Rozhodně nikam nejdu, chci spát. Je to trochu divný potkat se s někým, koho vlastně vůbec neznáte, v půl 8 ráno v hotelovým pokoji. Cítím se lehce nekomfortně a nervózně. Jak jinak to vyřešit, než začít mlít nějaký blbosti. Za pár dní mi to vyčte "tys tam mlela nějaký sračky a já chtěl spát". Cože?! To já jsem chtěla spát! No to nám to pěkně začalo :-D Ale asi to fakt byly hovna. 

David si ještě během toho mýho kecání stihne vyprat. A rozvěsit to po pokoji, kterej na tyhle záležitosti evidentně není vybavený. Druhej takovej sociál, co šetří prachy za prádelnu. Luxusní pokoj se proměnil v panelák v Chánově. A něco tu smrdí. Nejsme si jistí, jestli je to odtok koupelny nebo my. Ideální čas pro odebrání se na snídani do jiného světa. Do světa s nažehlenými ubrusy, kde to voní čerstvým pečivem, slaninou, míchanými vajíčky a kde se můžete nacpat k prasknutí. Což taky uděláme. Jsme Češi a máme to zaplacený nééééé. A šetříme na pivo. Tahle žranice nás musí zasytit až do večeře. Ač to tak z mého popisu možná nevypadá, byla to vážně hezká snídaně, chovali jsme se slušně a nenacpali jsme si nic do kapes. A to bylo asi tak naposledy na následující týden, kdy jsme se chovali jako inteligentní kulturní lidé. Pak jsme vyrazili do ulic.

Miluju objevování zapadlých uliček daleko víc, než mainstreamové turistické cíle

Co následovalo potom, si můžete přečíst v článku Dva blázni na punkovým výletě v Bangkoku a ještě dál.

Musím neskromě říct, že jsme to s Davidem sepsali fakt krásně. Jestli jste ale líní číst nebo si tuhle perlu schováváte až k odpolednímu kafi, tak Vám prozradím, že naše zkoumání města se k večeru přehouplo do slušné party a k ránu do after party. V okamžiku, kdy probíhal boarding na let na Langkawi nás recepční budil telefonem, ať vypadneme, že check out byl před dvěma hodinama. Můj plán na návrat na Langkawi byl nenávratně v tahu.

Při bloumání ve špinavých uličkách objevíte spoustu věcí, které byste nečekali - třeba naprosto vystajlovanou kavárnu

Ano, bylo to hloupé, nezodpovědné a nedospělé. Nechat všechno vyhnít až do nejzažšího bodu, ve kterém už situaci musíte řešit. Něco slíbit a pak to nesplnit. Poslala jsem pár kajícných omluvných zpráv, zhluboka se nadechla a uvědomila jsem si, že mám absolutní svobodu. Svobodu nakládat se svým životem jak já chci, jak já to cítím, svobodu neomezovat se nějakým "musím" a "měla bych". Zpětně můžu říct, že ač to bylo sebevíc hloupé jednání, jsem za něj vděčná. Dovedlo mě až tam, kam jsem ve svých snech doufala, že při téhle cestě dojdu. Přestala jsem plánovat a začala jednat srdcem a pocity. Tím, co opravdu chci. Začala jsem být víc spontánní, uvolněná...a doopravdy šťastná!

Jedna z mnoha tváří Bangkoku...pro spoustu lidí jsou ulice Bangkoku doslova celým životem...jo docela by mě lákalo si na pár dní lehnout k nim :-D

Chtělo by se mi napsat minimálně ještě jeden odstavec, ale myslím, že stačilo a že svoje myšlenkové pochody budu rozvíjet zase v dalších příbězích. 

Raději si přečtěte náš další skvělý článek Dva blázni na punkovým výletě v Bangkoku a ještě dál part 2 o tom, jak jsme naší čerstvě nalezené svobody využili.

Rozpočet Vám tentokrát bohužel nenabídnu, jaksi se to v tom víru událostí nedalo už zapisovat. Ale bylo to hodně. Hlavně, že jsme ušetřili za prádelnu!

Pokud se Vám článek líbil, sdílejte a šiřte dál, bude to pro mne obrovské povzbuzení a motivace :-)


You Might Also Like

0 komentářů