3 HOLKY, 2 TÝDNY A 1 THAJSKO - ČÁST TŘETÍ BOŽSKÝ KO NGAI A NEZBYTNÉ LOUČENÍ

března 15, 2018

Vždycky jsem chtěla strávit pár dní na malém ostrůvku, kde Vás z loďky vysadí přímo na pláži, protože ostrov je tak malý, že zde není ani velké molo. Kde bude průzračné moře, dlouhá pláž, žádné silnice a minimum lidí. Tenhle sen se mi splnil na Ko Ngai, malinkém ostrůvku vzdáleném cca hodinu jízdy lodí od Ko Lanty.


Koh Ngai a jeho křišťálově čisté moře


Na Ko Ngai jsme se dostaly lodí z Ko Lanty, odvoz jsme zařizovaly v našem resortu. Cena byla 400 bahtů na osobu a obsahovala vyzvednutí, přepravu lodí i vysazení přímo na pláži u našeho hotelu. A ten tedy byl! Po náročné cestě Barmou, střídání jednoho hostelu za druhým a poznávání největší špíny světa bylo tohle pro mne jako zjevení. Vyvoněný hotel, kde jsem si ani nemusela odnést batoh na pokoj. Byl mi odvezen na autíčku. Cítila jsem se tu až nepatřičně a divně, ale...nebudu lhát, na takovou krásu se rychle zvyká a ani to nebolí :-) Hotel jsme měly zabookovaný už předem, všechny nás zlákal bazén s nádherným výhledem. Rozhodně jsme nelitovaly. Bylo to naprosto úžasné! Pokud chcete tuhle nádheru zažít taky, bookujte Kog Ngai Cliff Beach resort.
Tip pro backpackery: hned vedle hotelu byl menší kemp, takže si tenhle krásný ostrov můžete užít i s nižším rozpočtem. A vstup do našeho bazénu byl volný, nikdo nás nekontroloval. Při troše štěstí se do něj dostanete a nebude vás to stát vůbec nic.

Koh Ngai Cliff beach resort, úžasný bazén, neuvěřitelný výhled a gin s tonicem...může existovat něco lepšího?

Největší devizou Koh Ngai Cliff beach resort byl bazén s výhledem široko daleko

Východ slunce z Koh Ngai Cliff beach resort

Co se dá dělat na Ko Ngai? Nic. Vážně. A to je pointa celé dovolené tady a proč byste sem měli jet. Vypnout telefony i mozek, koupat se jíst, spát na pláži, relaxovat a odpočívat. Neskutečně to člověka nabije, věřte mi. Po třech dnech tady jsme odjížděly absolutně uvolněné, zrelaxované a oproštěné od všech starostí a negací světa. Kromě hlavní pláže jsou tady ještě dvě menší v dosahu cca 30 minut pěší chůze, ale pokud se nebudete vyloženě nudit, úplně za tu cestu nestojí. Hlavní pláž je nejlepší. Můžete si ale zaplatit výlet na okolní ostrovy, které jsou neméně krásné. Alespoň soudě podle fotek, jejich návštěvu si nechávám zase na někdy jindy.

Ko Ngai a jeho křišťálově čisté moře

Ko Ngai je krásný za každého počasí

Opuštěný resort na jedné z pláží na druhé straně ostrova...až se budu chtít ztratit z civilizace, obsadím to tady :-)
Další ze skvělých jídel, které Vám může Thajsko nabídnout - papaya salát a čerstvé ryby. 

Dva praktické tipy: na Ko Ngai nejsou bankomaty, obchody, lékárny apod. Jste odkázaní jen na restaurace a prodej základních věcí v resortech (opravdu hodně základních). Zároveň je Ko Ngai i o něco dražší. Vezměte si sebou dost peněz a pokud potřebujete například speciální stravu či léky nakupte si před odjezdem na Ko Ngai.

Náš společný pobyt se nachýlil ke konci. Holky odletěly do Bangkoku, odkud za dva dny pokračovaly směr Praha. Stihly si ještě zajet do Ayutthaya, kterou Vám rozhodně můžu doporučit, přečíst si o ní můžete tady: Historická Ayutthaya a na kolik vyjde měsíc dovolené v Thajsku. Já jsem zůstala v Krabi, odkud jsem měla v plánu pokračovat dál do Kanchanaburi. Přiznávám, že to loučení bylo vážně smutné a najednou mi už nepřišlo až tak moc cool cestovat sama. Poprvé za celou cestu jsem se cítila vážně osamělá. Ale...když cestujete sami, nejste nikdy sami a moje další cestování nebylo vůbec smutné, spíš naopak...docela se to rozjelo :-)) Ale o tom zase příště :-)

Na krátké video z Ko Ngai se můžete mrknout tady: video Ko Ngai

Rozpočet Ko Ngai na 3 noci/1 osoba/cena v bahtech:

Doprava, výlety: 400 loď sem
Ubytování: 3 800
Strava: 1 508
Alkohol: 400

Celkem: 6 108 bahtů, 3 970 Kč

Pokud se Vám článek líbil, sdílejte a šiřte dál, v případě dotazů k Thajsku ráda pomohu a poradím.


You Might Also Like

0 komentářů