3 HOLKY, 2 TÝDNY A 1 THAJSKO - ČÁST PRVNÍ KRABI, RAILAY BEACH, AO NANG, TIGER CAVE, MAYA BAY A PHI PHI

března 02, 2018

Kdo cestuje sám, není nikdy sám. Tohle heslo je více než pravdivé a potvrzuje se mi pořád dokola. Kdybych si to spočítala, tak jsem úplně sama cestovala možná dva měsíce. V lednu jsem měla jednu z nejmilejších návštěv, kamarádky, které znám už od střední školy. Takže dlouho. A byla to parádní dovolená. Navštívily jsme spolu celkem tři místa - Krabi, Ko Lantu a Ko Ngai. Dneska Vám povykládám o Krabi a jeho okolí, co všechno se tu dá vidět a na co se připravit.

Cesta z Khao Soku do Krabi byla - ostatně jako skoro všechny přesuny v Thajsku - lehce na infarkt. Dopravu jsem měla zaplacenou od hotelu do hotelu, všechno probíhalo hladce, ovšem pak jsem se zasekla před Krabi. Čtyři kilometry před Krabi je jakési autobusové nádraží, kde všechny, kteří přijedou, překládají do dalších minibusů podle toho, kde je kdo ubytovaný. Já jela do Krabi town, kam nikdo nejel, takže jsem si pěkně hodinku a půl počkala. Mezitím mi ještě nabízeli taxi za 300 bahtů :-D Jsem v Thajsku zvyklá na leccos a miluji ho přesně pro jejich no stress přístup, ale tady začínaly téct nervy i mě. 

Konečně jsem dorazila do města. Sice ne k hotelu, ale ten kousek pěšky už dojdu. A tam na mě čekaly holky! Kterým se nějakým zázrakem podařilo přehodit a stihnout dřívější let z Bangkoku. Bylo naprosto úžasný vidět po dvou měsících známé tváře. A to cukroví taky nebylo k zahození, dotek našich Vánoc v Thajsku...děkuju holky!

Díky tomu, že holky dorazily dřív, mohly jsme hned odpoledne prozkoumat první pláž - Railay Beach. Jedna z nejznámějších pláží Thajska. Mno. Za mě tak 50% maximálně. A to jen díky skalám, které pláž obklopují. To byla vážně nádhera. Ale. Je to takové to must visit, které Vám stačí vidět jednou a vracet se sem nechcete. Moře nic moc čisté a lidí jak nasráno. Doslova. Pardon. Slušně to říct nejde, nebylo by to tak reálné. Den jsme zakončili večeří na night marketu hned u přístavu. Spousta super jídla za pár kaček, bůh žehnej night marketům

Railay beach

Railay beach

Krabi night market, spousta čerstvého jídla všude, ovocný shake za pár korun (cca 30 Kč na naše)
Druhý den jsme se vypravili na Tiger Cave Temple. Tak strašnej výšlap jsem v životě nezažila. Celých 1 237 schodů. Některé vysoké jako dva schody. V půlce se mi chtělo brečet. Před cílem se mi chtělo umřít. Do toho drzé opice, co se vás snaží okrást. Po cestě dolů mě bolely kolena jak svině. A když jsem slezla, klepaly se mi nohy jak nikdy. Namožené svaly jsem cítila ještě týden. A při pohledu na schody se mi chtělo zvracet. A znova brečet. Jakmile jsem ale vylezla nahoru, rudá jak přezrálý rajče, viděla jsem asi nejkrásnější vyhlídku svého života. Nádhera, nádhera, nádhera. Tenhle výšlap stál rozhodně za to. 

Výhled z Krabi Tiger Cave temple

Výhled z Krabi Tiger Cave temple

Na opice bacha, jsou drzé, vůbec se nebojí a klidně Vás okradou
Ale někdy umí být taky pekelně roztomilé :-)


Jelikož jsme holky super akční a šikovné a Tiger Cave Temple jsme zvládly za dopoledne, zbyl odpoledne čas na Ao Nang Beach. Další z nejznámějších Thajských pláží. Upřímně nechápu moc proč. Moře špinavé, pláž ošklivá a úplně o ničem, kolem jen samé předražené restaurace, hromada turistů a atmosféra žádná. Něco tady ale přeci jen je. Pláž Pai Plong Beach Centara. Abyste se na ní dostali, musíte dojít až na konec Ao Nang a pak přes les. V maps.me označeno jako Monkey Trail. A jsou tam schody. Takže po Tiger Cave Temple to byla fakt nádhera :-D Při odlivu se dá jít i přes moře, ale ten zrovna nebyl. Pláž je asi nejkrásnější z těch, které jsem v téhle oblasti viděla. Zátoka obklopená skalami, krásná pláž, voda celkem čistá a pár lidí. Parádička. Večer klasicky night market, tentokrát i s Davidem, se kterým jsme tou dobou byli v kontaktu cca měsíc přes FB a který měl zrovna cestu přes Krabi na workaway do Khao Soku. Hezky po Thajsku jsme posharovali luxusní rybu a krevety a vyrazili na drink. I přes solidní únavu dámské části jsme vydrželi asi do půlnoci. Mě už se pak ani moc spát nechtělo, ale většina mě přehlasovala. Možná dobře, na ostudy je ještě času dost. Doufala jsem, že na Davida ještě někde po cestě narazím, tušila jsem, že by to mohla být fakt sranda. A nespletla jsem se, i když to jsem v tu dobu nemohla vědět. Ti, co sledují můj blog vědí, ti ostatní si o našich následujících dobrodružstvích s Davidem mohou přečíst zde: Dva blázni na punkovým výletě v Bangkoku a ještě dálDva blázni na punkovým výletě v Bangkoku a ještě dál part 2


Ao Nang beach...žádná velká hitparáda

Pai Plong Beach Centara, nejhezčí pláž co jsem zde viděla

Nigt market podruhé, ryba pro dva lidi 160 Kč

První setkání s Thajským reggae barem...to jsem ještě netušila, kolik v nich strávím času a jak pohodová je tahle tvář Thajska

Poslední den jsme si rezervovaly přes hotel výlet na Bamboo Island, Maya Bay, Phi Phi a okolí. Organizace výborná a na jedničku, bylo vidět, že pořádaní výletů tady mají vymakané. Ještě aby ne, když sem přijedou statisíce turistů za sezónu. Bamboo Island byl nádherný, krásná pláž a průzračné moře. Přesně na tohle jsem se do Thajska těšila a konečně se mi to splnilo. Měly jsme štěstí, že jsme sem dorazily mezi prvními, protože za chvíli se pláž už značně naplnila. Kam jsme včas nedorazily, byla Maya Bay. Zátoka, kterou proslavil film Pláž s Leonardem DiCapriem. A naprosto oprávněně. Úžasná pláž s jemným bílým pískem, průzračnou vodou, obklopená skalami kolem dokola. Ovšem zapomeňte na to, že si tady lehnete a vychutnáte si tu nádheru. Pokud nechcete, aby vás pošlapal zájezd Číňanů. Nebo jakýkoli jiný. Absolutně narváno. Tady už mi ani nestačí výraz "lidí jak nasráno". Pokud chcete vidět Maya Bay v její nedotčené podobě budete si muset zaplatit soukromý výlet a jet dříve nebo naopak později. Za tímto účelem by bylo nejlepší ubytovat se na Phi Phi, které bylo naší poslední zastávkou. Nestihla jsem z něj vidět moc, ale ačkoli turistická místa moc nemusím, na den dva by tady určitě stálo za to zůstat. Pokud nejste příznivci rušných party míst, ubytovat se dá i dál od centra a budete mít víc času na prozkoumání ostrova a jeho okolí. 

Bamboo island

Maya Bay

Maya Bay

Zátoka kousek od Maya Bay...kdybyste mě zabili, na název si nevzpomenu

Co říct závěrem? Krabi a okolí jsou opravdu nádherné, ale vyžadují trošku pevnější nervy, obrnit se trpělivostí a počítat s tím, že na plážích rozhodně nebudete sami. A že to nebude vždycky jako z propagačních obrázků cestovek. Byla jsem ráda za ubytko Sleep Easy Krabi v centru Krabi Town. Nebylo tu přelidněno, atmosféra byla víc lokální, všechno bylo relativně blízko, poblíž night market se spoustou super jídla a příjemné bary bez diskoték, prostitutek a nalitých uřvaných skupinek. Za mě ideální stanoviště pro poznávání Krabi.

Na video z Krabi se můžete mrknout tady: Krabi/Thailand video

Rozpočet na jednu osobu za 3 noci na Krabi byl: 

Doprava, výlety: 330 minibus sem, 2 260 výlet Phi Phi, lodě, taxi
Ubytování: 1 100
Strava: 625
Alkohol: 500
Cigarety: 159
Celkem: 4 974 bahtů, 3 233 CZK

Pokud se Vám článek líbil, sdílejte a šiřte dál, v případě dotazů k Thajsku ráda pomohu a poradím. You Might Also Like

0 komentářů