POKRAČUJI V REGGAE RYTMU, SBÍRÁM ODPADKY NA PLÁŽI A ZAŽÍVÁM PRVNÍ LOVE STORY. S THAJCEM. ČÁST DRUHÁ

dubna 20, 2018

Pár dní zpátky jsem nakousla téma vztahů na cestách. Jak to pokračovalo a co se dělo, když jsem opustila svoje nevydařené workaway a usadila se na Koh Phayamu?

Po dlouhém spánku se začnu dávat trochu dokupy s cílem navštívit a překvapit svůj nový objev. Do toho zvoní telefon. Volá mi on. Pen. Zcela jistě je to jeho pravé thajské jméno :-D Jak se mám atd. Netuší, že jsem včera přijela na ostrov. Hrdost mi nedovolila říkat si o pomoc. Jo jsem blbá a na hrdost jednou pojdu. Dojdu si půjčit motorku a vyrážím do Hippy baru. Na baru pořád trůní modrá obluda a na mě se usmívá můj objev. Začínám se zase dostávat do klidu a pohody. Nejradši bych tu zůstala a ani se nehla, ale únava je silnější a já se k večeru odebírám zpátky. Chci mít svůj klid. See you soon. OK. Ale co to sakra znamená? Tuhle otázku si ještě položím mnohokrát, abych ji nakonec rozklíčovala. Prozatím má moje evropská hlavička další téma na přemýšlení.

Další den je 14.2. Valentýn a koncert Job 2 Do v Rasta baby baru. Chci tam jít, tuhle kapelu jsem si chtěla dávno poslechnout. Ale jít tam sama se mi nechce. Psát Penovi taky ne. Zase ta moje pitomá hrdost. Za normálních okolností by mi nedělalo problém jít sama, ale najednou je to jiné. Večer se odhodlám napsat mu SMSku. Ve vteřině po odeslání si říkám, že jsem to sakra neměla posílat a rvu si vlasy. Tohle zná asi každá holka. Kluci nezáviďte :-D Odpověď žádná. Vlastně jsem jí ani moc nečekala, jsem chytrá holka a už jsem si všimla, že tenhle týpek telefon moc nepoužívá. Nemá ani Facebook! Jak s tím může žít? A jak sakra budu šmírovat jeho bejvalky?! Prekérní situace, fakt že jo. 


Nekonečně dlouhé pláže bez davů turistů stále existují

A dost! Nebudu tady sedět a přemýšlet nad hovnama. Chci se bavit. Posbírám svý nervy a zbytky sebevědomí, který se najednou vypařily neznámo kam a jdu. V restauraci před mým bungalovem mě odchytává Thajka. Sandy. Sedí tu s týpkama a kalí. Prej jestli jedu na koncert. Jasně že jo. My taky, my taky, pojď si dát s náma drink a pak pojedeme. Zaseknu se tady asi na dvě hodiny. Mezitím mi přijde SMSka "yes, see you there". Vida, jak se to najednou všechno samo řeší. Ne, že by mě tahle suchá odpověď nějak ohromila, ale lepší, než nic. V Rasta baby samozřejmě narváno a nikde ho nevidím. Nevadí, začínám tušit, že se to zase nějak samo vyřeší a jdu se bavit.

Po dvou hodinách na něj narazím. Zase se najednou z ničeho nic zjevil. Jako na Cashew nut festivalu. Dostávám kytku. Jedna malá růže. Ale víte, co udělá kytka s holkou, že jo? Tady přestává veškerá sranda. Začínám tušit, že z tohodle nevyváznu jen tak lehce. 

Rasta baby bar

Kolem čtvré ráno začínám cítit, že mám dost a bylo by fajn si jít lehnout dřív, než vymyslím nějakou ostudu. Pen si chce ještě pokecat s klukama z kapely. A že dorazí "later". Takže k "soon" se přidává ještě "later". Na tohle je i google translate krátkej. Ráno se vzbudím a nikde nikdo. Hmmm ušklíbnu se pro sebe. Je brzo ráno a vzbudilo mě střízlivění. Nutně potřebuju kafe. Vylezu ven a tam sedí ON. Tak přeci jenom. A vzápětí mi vaří to mý kafe. Naivně jsem si myslela, že si dám kafe a odlezu si užívat svojí kocovinu. Otázka "dáš si pivo" ovšem moje plány zbořila jak domeček z karet. Následuje celkem slušná celodenní afterparty, při které se u našeho stolu vystřídá hromada lidí. Nekonečné diskuze o politice, smyslu světa i nesmrtelnosti chrousta. Však to znáte tyhle diskuze po pár pivech. V osm večer odpadávám spát.

Probouzím se s prvními paprsky slunce, vedle mě leží Pen, drží mě za ruku a usmívá se na mě. Je na čase si přiznat, že jsem se naprosto bezhlavě zamilovala. Jak tohle sakra může dopadnout? Po ranním kafi a cigáru se loučíme typickým "see you soon". Už se nad tím ani nepozastavím. Vím svoje. Zůstávám sama se svýma myšlenkama. Moje pocity jsou značně rozporuplné. Jsem šťastná a spokojená ale zároveň si říkám, že tohle jsem přesně nechtěla. Chtěla jsem být svobodná, nezávislá, cestovat a na nikoho se neohlížet. A teď tohle. Jenže citům neporučíš. Ano, můžeme naslouchat rozumu, ale když to uděláme, neochudíme svůj život o spoustu hezkých věcí? Docházím k závěru, že nejlepší bude, když nechám věci prostě plynout a svěřím se do rukou osudu.

One love...jo jo

Další den přijíždí Lenka. Další důležitý člověk, s kterým jsem tady strávila pár dní. Poznaly jsme se přes cestovatelskou skupinu na FB, nejspíš to začalo komentáři k nějakému příspěvku, pak jsme si začaly psát. Pár dní zpátky mi Lenka napsala, kde jsem a co dělám. Je na severu, už jí to tam moc nebaví a přemýšlí, co dál. Vylíčila jsem jí Koh Phayam v růžových barvách. Neváhala ani minutu a začala řešit, jak se za mnou dostane. Čekala jsem na ní v přístavu a přemýšlela, jestli to nebyla chyba. Přeci jen trávit nějaký čas s někým, koho znáte jen z pár zpráv může být riskantní. Zprávy sice dávaly tušit, že to bude super ale...nebude to kráva? A nebude si myslet o mě, že jsem kráva já?

Moje obavy zmizely hned první den. Prokecaly jsme celé odpoledne a následně i slušně zapařily. Do časných ranních hodin. Vlastně jsme odjížděly domů za světla :-D Je strašně super potkat někoho, s kým můžete vést sáhodlouhé filozofické diskuze a zároveň se s ním propít do časných ranních hodin. Lence vděčím i za její rady a sdílení zkušeností, které mě nakoply k tomu, abych se trochu víc začala poohlížet po světě on-line práce. Přemýšlela jsem o tom už nějakou dobu, ale nevěřila jsem si. Její zkušenosti a podpora mě motivovaly k tomu, že jsem něco začala dělat. Takže díky Leni!

Lenka a Lenka...jsme se hledaly, až jsme se našly...a tady to teprve začalo :-)

Následující týden jsem strávila na střídačku s Lenkou a s Penem. Neskutečně úžasný týden na neskutečně úžasném ostrově. A byl tu poslední večer, poslední party. Shodou okolností v Hippy baru. Bylo to skvělé, ale zároveň smutné. Druhý den jsem měla odjíždět. Věděla jsem, že se vrátím. Kvůli ostrovu, kvůli němu i kvůli tomu, že jsem se chtěla na chvíli zastavit. Neustálé přesuny mě začínaly unavovat a chtěla jsem si dát i čas na to, abych rozvíjela své psaní. A tenhle ostrov je naprosto ideální. Klidné místo, kde na vás dýchá duch starého Thajska, z barů zní reggae a všichni jsou tak trochu hippie.

Nekonečně dlouhé pláže a průzračné moře, to je Koh Phayam

Kdyby mě doslova nevykopal ze svojí dřevěné boudičky, asi bych nikdy neodjela. Aspoň někdo tu má rozum. Několikrát se mě ptá jestli se opravdu vrátím a jestli budu mít i v Malajsii stejné číslo. Jo jo jo. Chce se mi brečet. Radši rychle odcházím. Sedám na motorku, vyzvedávám v našem bungalovu svůj bágl a jedu do přístavu. Na poslední chvíli kupuju lístek a po tváři mi tečou slzy. Nejraději bych se otočila a šla zpátky. Nejde to, dneska mi končí vízum a za týden za mnou do Malajsie přiletí kámoška. Dosedám na lavičku na právě se rozjíždějící lodi. Ten pláč se nedá zastavit. Pocity štěstí a smutku, co se mísí tak intenzivně, až mě z toho bolí na hrudníku. 

Pláč mě vyčerpá natolik, že za 15 minut usnu. Probouzím se až v Ranongu. Sama. Chybí mi Pen i Lenka. Ta zůstala na Koh Phayamu ještě o den dýl. Cítím strašnou prázdnotu, jak mi ti dva chybí. Vím, že druhý den už bude líp, ale dneska si to musím protrpět. 

Jaký punk jsem zase dala po cestě na Penang? Jaký byl druhý pobyt na Langkawi? Jaký je pohled na Asii od člověka, který tu nikdy nebyl? Jaké jsou nejkrásnější ostrovy Malajsie? Jaké to je mít někoho rád a nebýt s ním v kontaktu? A vydrží takový vztah? Jaký byl můj návrat na Koh Phayam? Spousta otázek že? Ale nebojte, mám pro vás odpovědi. Vše se dozvíte "soon" v dalších článcích :-)


You Might Also Like

0 komentářů