ZPÁTKY DOMA NA LANGKAWI. V PARTY STYLU A S DALŠÍ ŠÍLENOU CESTOVATELKOU

května 03, 2018

Po nejkratším a nejlevnějším letu v životě, tzn. 200 Kč za půl hodinky v letadle, jsem se ocitla znovu na Langkawi. Na místě, kde jsem začínala svojí cestu a kde jsem strávila celý měsíc. O tom, co jsem tu dělala si můžete přečíst v článku o mém prvním workaway nebo v článku o atrakcích a zajímavostech na Langkawi. Taky si tam můžete přečíst, jak moc jsem se chtěla vrátit, zůstat, pracovat a tak dále. Všechno se to ale nějak zvrtlo, o tom zase v článku, jak jsem neodletěla z Bangkoku.


Durian waterfall podruhé a rozhodně ne naposledy


A tak jsem byla znovu na Langkawi, tentokrát jen jako turistka. Hlavní důvod mé návštěvy byl ten, že jsem odsud měla letenku do Kuala Lumpuru, kam za mnou měla přijet kamarádka. Stejně bych sem dříve či později jela, protože ten ostrov a potažmo celou Malajsii mám vážně ráda. Langkawi se stalo jedním z mých náhradních asijských domovů. A je to vážně super, vrátit se někam, kde už to znáte. Mun, můj bývalý šéf, mě vyzvedl na letišti, posnídali jsme, prostě pohoda. Ani se na mě nezlobil. Vzhledem k tomu, co jsem předvedla se svým návratem bych mu to ani neměla za zlé.

Ubytování jsem tentokrát, vzhledem k tomu, že jsem zde nebyla pracovně, řešila hostelem RL budget accommodation. Super cena a jednotlivé postele oddělené zdí. Takže vlastně takové minipokojíčky.  Nabízejí i soukromé pokoje. Kousek na Cenang beach, blízko k barům, restauracím i obchodům. Pro můj účel pobytu ideální. Oběhla jsem pár půjčoven skůtrů, ale cena v hostelu byla jednoznačně nejlepší. Půjčování na ubytování má své výhody, jak jsem se později přesvědčila na vlastní kůži o dva týdny později.

Relax po párty na Tanjung Rhu

Vyrážím na své původní pracoviště, pozdavit se s Elaine. Naprosto skvělá ženská, která ve svých 55 letech nechala celý svůj život v Anglii a vypravila se cestovat a užívat života. Důkaz, že věk je jen číslo a že všechno jde, když se chce. Chvíli pokecáme a domluvíme se večer na pivo v našem oblíbeném Ah Chong baru. Rozhodně ani jedna nechceme žádnou velkou party, za poslední měsíc toho bylo dost! Tak určitě. 

Nejoblíbenější z oblíbených, bar Ah Chong

Odpoledne projíždím Facebook a narazím na Dášu, která hledá někoho na výlety na Langkawi. Potřebuji šetřit, takže jí okamžitě píšu a ani jí nesjedu profil. Sakra už je to tady zase, co když to bude kráva? A co když si bude myslet, že jsem kráva já? Mno myslím, že po tomhle týdnu už celé Langkawi ví, že jsme jebnuté obě dvě. A jak moc nahlas a dlouho se dokážeme smát. A kolik toho dokážeme vypít. A že jsme nezničitelné. Jo léta praxe, odříkání a dospívání v ČR :-D

Golfové hřiště Langkawi...na golf nemáme prachy, tak si aspoň fotíme výhledy :-)

Jdeme na večeři, mimochodem pěkně hnusnou, to je tak když chcete zkusit něco novýho místo abyste zašli do ověřenýho podniku. Lezou z nás nějaký takový ty suchý obecný kecy o cestování. Odkud jsi, kde jsi byla, jak moc tam svítilo sluníčko, jak byla mokrá voda a tak. Prostě blbosti, který jste za posledních pár měsíců slyšeli už xkrát. Zajímalo by mě, jak moc zajímavý to přišlo jí. Dáša mi oznamuje, že na pivo půjde klidně s náma. Tak na jedno dvě, ale že nějaký party už jí dávno nebaví. V hlavě se mi honí cosi mezi "hm to bude fakt zábava" až po "stejně kecá". Která varianta byla správně? Ta pravděpodobnější, kterou jsem tak nějak tušila. 

Kilim geoforest park

Střih, čtyři hodiny ráno, kroutíme se na naprosto strašnou muziku v Sunba, plácáme se s Elaine i s Dášou po prdelích a já oznamuji barmanovi, že bych ráda tančila na baru. Prej že ne. Tak to zkusím aspoň na stoličku. Vyhodí mě. Suchar. Takový pěkný holky. Ještě jsme jim mohly přitáhnout lidi. Nebo taky ne. Po x hodinách tance v tropickém podnebí vás nezachrání ani sebelepší deodorant. Reklamy v tomhle vážně lžou. Smrdíme. Asi je čas jít domů.

Ráno se probouzím s lehkou kocovinkou. V tom vedru je to vážně lahůdka. Vlastně jsem toho zas tak moc nevypila, ale těch cigár zase....ouuuuu jeeeee. Doma se ale válet nebudeme, jedeme na pláž. Na Tanjung Rhu. Jedna z těch hezčích a klidnějších. Teda do tý doby, než jsme tam přijely my dvě. Musíme si vyměnit všechny naše zážitky a bez neustálých výbuchů smíchu se to prostě neobejde. Sorry jako. 

Skull beach, malá ale nádherná. Když se vám poštěstí, bude tu jen pár lidí. Když ne, bude tady hlava na hlavě a hromada Malajců, co si sem jezdí dělat pikniky.

Při cestě domů nám dojde benzín. Měla jsem pocit, že jsme toho zase tolik nenajezdily. Asi najezdily. A co teď? Jsme deset minut jízdy od Cenang beach. Takže daleko. Můj telefon se vypíná právě teď a Dáši hrozí tím samým asi za minutu. No nic dáme si cigárko a ono se to nějak vyřeší. Vyřešilo. Ani ne za pět minut staví auto se třema frajerama, co nás hodí na benzínku. Nás dvě nějakej došlej benzín absolutně nerozhodil, máme ze všeho akorát tak srandu. A z nich taky. Takže se tlemíme dál jak blbé. Načež se dočkáme legendárního dotazu "you smoke weed?" Ne, my se takhle debilně smějeme pořád. Úspěsně si natankujeme do lahví a dokončujeme naši misi "válení na pláži". Jsme obě celkem unavené a vyřízené, ale sedět doma? Dáme si jen JEDNO pivo a půjdeme spát. Jasně, byly tři. A pak jsme fakt šly. 

Někdo je tu drzejší, než my dvě dohromady :-D

V tomhle duchu probíhal zhruba tak celý týden. Ale abyste si nemysleli, že jsme nic užitečného nedělaly. Objevily jsme ještě jednu suprovou pláž, kterou mi tady předtím tajili a to Skull beach. Nádhera, tu bych doporučila nejvíc. Za Skull beach jsou na mapě ještě další pláže, ale ani na jednu jsme se nedostaly. První je nejspíš soukromá a další jsou na konci cesty, která se opravuje. Určitě ale doporučuji projet trasu až na konec. Víc kopců a zatáček, náročnější na řízení, ale naprosto úžasné a nádherné výhledy na hory. Jsou tu i vodopády Seven Wells, které musí být super, ovšem za předpokladu, že v nich je voda. K tomu nějaké ta jeskyně a mangrovníky v Kilim geoforest park. Stihly jsme prostě všechno, party, výlety, zábavu i odpočinek.

Byl to super týden, na který jsme ještě za týden navázaly a já doufám, že ještě někdy někde navážeme!

Přiblížil se můj odlet do Kuala Lumpuru a setkání s kámoškou. Dáša začala makat v práci, kterou jsem jí pomohla domluvit. O tom, jak se živit na cestách a cestovat dlouhodoběji pro vás brzy připravím spešl článek :-)

Díky, že mě sledujete a pokud se vám článek líbil, sdílejte, lajkujte a podporujte mě i nadále, každá zpětná vazba potěší :-)
You Might Also Like

0 komentářů